Oceán inšpirácie

Najzvláštnejší pocit je ten, že sa mi na tej Srí Lanke zo začiatku až tak nepozdávalo, no nakoniec som si ju obľúbila až príliš. Keď som si odmyslela špinu a stovky ďalších nedostatkov, ktoré však už ďalej rozvádzať nechcem, myslím že som sa tam našla. Neviem či je to krajinou, či celkovou atmosférou ktorú vytvárali samozrejme aj ľudia okolo mňa, ale viem, že oceán a pláže mi budú chýbať najviac.

Neskutočne veľa energie som dokázala načerpať len z obyčajného sedenia na piesku a počúvania šumu vĺn. Oceán má v sebe tak obrovské čaro, ktoré nedokážem ani opísať. Pohľadom sa snažím nájsť koniec, no nikde ho nevidím, len kdesi v pozadí splýva s oblohou a ja sa snažím prísť na to ako je možné, že má takú moc. Milujem sa len tak prechádzať po plážach a čakať, kedy príde ďalšia vlna, ktorá osvieži rozpálené nohy od zlatistého piesku. Vo vnútri mám nutkanie sa hodiť do vody a nechať sa unášať vlnami, no predsa obrovský rešpekt pred neprebádanými hlbinami. Tak krásny a tak divoký, neskrotiteľný. Napadá mi milión slov, ktoré by som mohla napísať no isté je jedno a to inšpirácia.

Pokoj v duši, vyčistená hlava a priestor pre nové nápady a kreativitu. Ak som v minulej Óde na Srí Lanku  nespomenula, že jej ďakujem za doslova oceán inšpirácie, teraz tak musím urobiť. Tie pre niekoho nepovšimnuteľné, miniatúrne okamihy sa mi zapísali do môjho pomyselného zápisníčku a ostanú tam navždy, alebo minimálne pokým ich nedám na plátno. Našla som čaro aj pre niekoho v obyčajnom západe slnka a dokonalej hre svetiel. Niekedy som doslova nechala svoje oči na oblohe a aj veľkú časť srdca. Veď aké je to prekrásne, videla som to raz a už nikdy viac, na pár minút sa odohralo očarujúce divadlo a skôr ako som si stihla uvedomiť, že nesnívam sa opona zatiahla.

Aj napriek tomu, že som chorá som nedokázala len ležať v posteli a musela som niečo vytvoriť. Moje plátna sú výsledkom inšpirácie zo Srí Lanky a dúfam, že toto je len začiatok. Chcem ich viac a chcem aby ste sa aj vy dokázali preniesť na tie miesta pomocou mojich malieb.

S LÁSKOU LUCY <3 

Pači sa ti článok? Daj o ňom vedieť svetu!

← Previous post

Next post →

4 Comments

  1. Krásne, nebolo by možné si ich kúpiť? 🙂

    Ďakujem,
    Simona

  2. Mohu se zeptat, jaké barvy byly použity na vytvoření těchto obrazů? 🙂

    Děkuji za odpověď.

Pridaj komentár