Tetovania sú jednou veľkou dilemou. Možno aj jednou z tých najčastejšie riešených, a možno to ani nie sú tetovania ale celková krása jednotlivca. Čo povie okolie? Ako budú na mňa reagovať, keď ma uvidia v práci? Čo na to povie babička? “Vydedia“ ma rodičia?

Často sa ma človečinky s otáznikom nad hlavou pýtajú na reakcie môjho okolitého sveta. Neviem však či na ne vôbec odpovedať a celkom nerozumiem prečo sa to pýtajú práve mňa. Byť sám sebou sa už dnes asi nenosí, teda neviem či sa to niekedy vôbec nosilo. Pozastavujem sa nad otázkou, prečo ak sa niekto snaží prejaviť svoje JA je hneď iný, pre niekoho výnimočný a pre iného divný.

Každá jedna bytosť, je vo svojej podstate rovnaká a predsa úplne odlišná. Žiť so svojou výnimočnosťou by mal predsa každý s radosťou či už je to veľký nos, krivé nohy, veľké boky, alebo čokoľvek. Je to to, čo ťa robí tebou. Tiež by som na svojom Ja, ktoré vidíte zmenila tisícky vecí, ale vždy si v zápätí tresnem po hlave a poviem, že nie, nechcem.

Naučiť sa milovať samú seba aj so svojimi nedokonalosťami, niekedy si poviem, že až chybami v systéme je strastiplná cesta porovnateľná s Ninja factorom 😀 . No predsa som to ja a či chcem alebo nie, budem musieť so sebou samou žiť do konca života. Aj keď niekedy by som si dala už podpísané rozvodové papiere rovno na stôl. Avšak to už je otázkou vnútornej “krásy“.

Kreslíme si na seba tváre postavičiek, ktorými by sme chceli byť aj napriek tomu, že vnútro kričí a derie sa von, potláčame to a opäť sa len tvárime. Prejaviť sa navonok bez maskovania samého seba je pre mňa najväčšia výhra, byť sám sebou a byť takým akým sme. Dať si fialové tričko, preto, že sa mi páči a nie preto, že je IN. Dať si tetovanie preto, že je to kus mňa, nie preto, že kamoška má, tak aj ja budem mať.

 

Každý jeden obrázok nesie svoj príbeh, myšlienku, časť života na ktoré chcem a budem spomínať aj keď budem babička a možno z tých mojich kresleniek bude len jedna machuľa. Budem šťastá tetuška, ktorá prežila svoj život naplno a neriadila sa trendom, robila si čo chcela. Nebrzdila sa kvôli názoru iných či menila samú seba a prispôsobovala utkvenej predstave spoločnosti o človeku.


Buďte sami sebou, nemeňte sa, prejavte sa♡

Pači sa ti článok? Daj o ňom vedieť svetu!