Robiť a živiť sa tým čo ťa naozaj baví je snáď snom každého, no ako tento sen dosiahnuť ? Vie každý, čo chce naozaj robiť? A možno nás všetky tie náhody, ktoré si nevieme vysvetliť a skrývame ich za slovíčko šťastie majú nasmerovať na správnu cestu. Otázka je, či si všetky tieto záblesky nášho osobného šťastia všimneme a pozbierame ich do vrecúška z názvom šťastný život.

Neviem či to čo robím je správne, či je to moja správna cesta ku šťastnému vrecúšku. No viem, že ma to momentálne napĺňa, že to čo robím vo svojom voľnom čase mimo školy a práce ma napĺňa najviac. Tvorba obrázkov na papier alebo na kožu, či písanie mi pomáhajú relaxovať, uvoľniť sa a zlepšiť si náladu, dostať zo seba to čo ma ťaží. Keď kreslím, pustím si hudbu a snažím sa niečo vydolovať z mojej zabudnutej detskej fantázie.  No najviac je, keď môžem robiť iným radosť a všetky moje aktivity s tým súvisia. Ak niekto pochváli moju prácu, viac mi ani netreba. To je aj dôvodom že svoje práce občas zasielam len tak, aby urobili radosť a rozžiarili poličku.

Stretla som sa s otázkou či tetujem preto aby som bola slávna alebo na tom zarábala. Moja odpoveď bola presná a to nie. Nechcem obrátiť koníček, ktorý ma baví a robím ho s radosťou a kľudom na dravý biznis s nekončiacim zoznamom konkurencie. Chcem aby za mnou prichádzali ľudia, ktorým sa páči to čo tvorím a nepotrebujú zbytočnú publicitu okolo svojich nových kúskov v podobe pohoršovania sa nad tým, že ich fotografia má na sociálnej sieti o 200likeov menej ako niekoho iného.

Všetky naše koníčky a záľuby sú určite krôčikom ku vrecúšku! Každého si to jeho šťastie hľadá, ale nesmie sa mu vyhýbať. Robte preto to čo vás baví, bez ohľadu na to či sa to niekomu páči alebo nie. Podeľte sa o svoje šťastie s tými, ktorí vám doprajú a podporia vás.

 

 

Pači sa ti článok? Daj o ňom vedieť svetu!